+38 (067) 557-85-54

Тканини та матеріали

Види та властивості деяких тканин та матеріалів:


 Опис властивостей тканини - це дуже потрібна інформація, особливо для тих, хто мало розуміє як і структуру матеріалу. Якщо придбання товару в нашому інтернет-магазині пов'язане з оптовою закупівлею, то для продажу в роздрібній мережі будь-який підприємець повинен знати про тканини хоча б поверхнево. Вибраний варіант точно матиме опис у повному обсязі, якщо до нього додати мінімальну інформацію про властивості тканин. Тому що в результаті це позначиться не лише на зовнішній вигляд, а й на комфорт одягу. Тому постарайтеся ретельно вивчити матеріали, представлені нижче у списку:

Ажур:


Для отримання ажурної тканини можуть застосовувати бавовну, шовк або шерсть. Має рельєфний орнамент. Часто задіють під час виготовлення весільних, карнавальних чи святкових суконь. Ще ажур активно застосовують для створення оздоблення чи аксесуарів.

Альпака:


Цей вид вовняної тканини характеризується своєю легкістю та природним кольором. Для неї властива наявність 22 натуральних відтінків і існують фарбовані варіанти. Для альпака характерний шовковистий блиск. Це тканина з блиском або як її називають блискуча тканина.

Ангора:


Цей тип вовняної матерії одержують із пуху ангорських кроликів. Виробництво тканини засноване на використанні пряжі не зі 100% ангори. Важливу роль отриманих властивостях матерії грає акрил. Причина в тому, що ангорка дуже облазить. Але, незважаючи на значне додавання акрилу, ця тканина не повинна піддаватися пранню або навіть намокання. Чищення повинна відбуватися за допомогою хімічних чи механічних способів. Можна використовувати для вишивання хрестом.

Атлас:


Матеріал атласного плетіння на основі шовку чи льону. Поверхня матерії видає блиск та гладкість. Атлас активно задіють під час виробництва суконь та блузок та декоративних елементів. Її популярність постійно зростає при використанні під час оббивки меблів та пошиття штор.

Афлаген:


Для тих, хто хоче отримати стильне та вишукане пальто, потрібно використовувати саме цей матеріал. Афлаген - це вовняна матерія, що має смуги різного тону, що чергуються один за одним.

Оксамит:


Цей вид тканини може виготовляти з шовку, а його лицьова поверхня має короткий ворс. Щодо колірного рішення, то оксамит може бути виконаний в одному кольорі або мати орнамент. Його активно застосовують як оздоблювальний матеріал.

Батист:


Його активно використовують при виготовленні жіночих блузок та білизни. Основними характеристиками тканини можна вважати легкість та щільність. Найчастіше вона прозора або з мереживом.

Біфлекс:


І тому виду матерії еластичність становить 200–300%. У її складі є еластан. Активно застосовують під час виробництва купальників, лосин, спортивних виробів.

Бостон:


Це гладкофарбована матерія, в основі якої покладено чисту шерсть і тканину в рубчик, розташовані під гострим кутом щодо поздовжньої нитки. Для тканини властива висока стійкість до зношування та рівномірна щільність. Її застосовують при пошитті спецодягу.

Вельвет:


Цей варіант бавовняної матерії отримують із тонкої пряжі. На її поверхні є ворс, а розташування ворсових рубців відбувається вздовж нитки основи. З вельвету виготовляють ефективні костюми, пальта, куртки. Ще її називають костюмною тканиною.

Віші:


Клітчаста тканина, виконана у двох кольорах. Основним кольором є білим. Задіяю під час пошиття сорочок для чоловіків, скатертин та інших елементів декору.

Вольта:


Шовковиста матерія, в основі якої покладена бавовняна пряжа. Її фактура схожа з батістом. Вольта може бути з набивним зображенням або виготовлена ​​в однотонному кольорі. Активно застосовують у виробництві виробів для літа.

Вуаль:


Це гладкий, пружний та напівпрозорий матеріал. Її поверхня може бути гладкозабарвленою або дрібно візерунчастою. Застосовують у процесі декорування жіночих суконь, а також використовується для виготовлення штор.

Габардін:


Вид вовняної тканини, що характеризується високою пружністю. На її поверхні присутні опуклі рубчики, що перетинаються. Внаслідок високої щільності габардин задіють при виготовленні верхнього одягу.

Газ:


Це загальна назва прозорих та найтонших тканин із шовку. Застосовують для виробництва шарфів, косинок та оздоблювальних елементів.

Гарус:


Тканина, на поверхні якої є двосторонній візерунок. Отримують її з низькосортної бавовни. Основними характеристиками є грубість та щільність. Застосовують при виготовленні домашнього та робочого одягу.

Гіпюр:


Тканина, поверхня якої представлена ​​плетеними фрагментами, що повторюють. Вони можуть бути із шовкових або бавовняних волокон.

Дамаск:


Цей варіант є поєднанням шовкової або бавовняної матерії з атласом. Задіюється для створення декоративних деталей та при пошитті жіночої білизни.

Дамаст:


Нетянущаяся матерія з візерунком рослинного характеру. Її задіють під час пошиття корсетів.

Драп:


Для такої вовняної матері характерна висока щільність та тяжкість. Плетіння півторашарове або двошарове, а поверхня представлена ​​повстяним застилом. Найпопулярнішими різновидами драпу є ратин, кастор, велюр, гладкий драп.

Жаккард:


Матерія, на поверхні якої є складний малюнок. Його одержують за допомогою вплетення на ткацькому танку, використовуючи особливу технологію. Жакарад - це орнаментальна матерія.

Інтерлок:


Трикотажна тканина на основі бавовни, що має дві гладкі поверхні. Має відмінну розтяжність, а після деформації може знову прийняти початкову форму. Забезпечує відмінну повітропроникність. Використовує інтерлок при виготовленні майок, футболок та дитячого одягу.

Кашемір:


Такий матеріал відрізняється своєю легкістю. Кашемір може бути напіввовняним, вовняним, бавовняним і шовковим. Є чудовим варіантом для виготовлення теплих суконь та легких пальто.

Коттон:


Тканина, виготовлена ​​з натуральних бавовняних волокон. Вона надзвичайно популярна і затребувана не лише за рахунок своїх високих споживчих характеристик, а й завдяки широкій різноманітності видів. Головними перевагами такого полотна вважаються натуральність, повітропроникність та гіпоалергенність. Область застосування котону широка, його активно використовують під час пошиття одягу, побутового приладдя, оббивок для меблів. З бавовни виготовляють спеціальні фільтри для промислового виробництва, перев'язувальні матеріали для медичної галузі.

Кулірка:


Трикотажна матерія на основі бавовни, що має мінімальну товщину. Її лицьова сторона представлена ​​діагональними кісками. Розтягуватися вона може лише завширшки. Основними перевагами кулірки є легкість та гігроскопічність. Її використовують для пошиття повсякденного одягу для дітей.

Ламі:


Цей варіант матерії дуже нагадує атлас. Він отриманий із шовку і має яскраві ефектні нитки. Виворітний бік ламе нагадує креп, а лицьова має перелив і блиск.

Льон:


Матерія, в основі якої покладено лляні волокна. Вона чудово пропускає повітря, а пошиті з льону вироби – чудовий варіант для спекотної погоди.

Майа:


Матеріал, для якого використовують бавовну. Характеризується майя легкістю, повітропроникністю, напівпрозорістю та пористою поверхнею. Має муаровий ефект, малу щільність і набивний візерунок.

Марлівка:


Бавовняна матерія, товщина якої менша за батист. Має легкий тиснутий ефект. Відмінний матеріал для виготовлення сорочок та блуз, носити які актуально влітку.

Омбре:


Матерія, в основі якої покладено природний або віскозний шовк із поздовжніми лініями. У деяких випадках омбре може мати візерунок. Застосовують при виробництві краваток та одягу для жінок, іноді додаються синтетичні матеріали.

Органді:


Матеріал, на поверхні якого присутнє дрібнозоріста плетіння. В основі органді покладено віскозний шовк. Матерія характеризується своєю легкістю та прозорістю (прозора тканина). Застосовують як оздоблювальні елементи і при пошитті суконь для дівчаток.

Патріотик:


Матеріал представлений у вигляді сірого кольору. У процесі виробництва примялись волокна чорного та білого відтінку. Задіюється при пошитті костюмів та сорочок для чоловіків.

Поліестер:


Це синтетична тканина, що використовується у всьому світі. Технологія виробництва була розроблена в 40-х роках 20 століття, у промислових обсягах матеріал випускають із 1947 року (склад тканини поліестер – нафта, вугілля, спирт, кислоти, повітря, вода). Поліестер використовують для пошиття одягу: пальта, куртки, штани, спідниці, сукні. Для того, щоб виріб тримав форму, мав зовнішній вигляд, тканину комбінують з бавовною, вовною. Лідером у виробництві матеріалу виступає Німеччина (2013 19 800 тонн волокон поліестеру). В Америці – це «чарівна» тканина, з якої майстри шиють міцний, унікальний одяг. Для отримання волокон переробляються нафтові продукти, у процесі обробки зрізу надається форма (овал, коло). Форма зрізу має велике значення, від цього залежить міцність тканини. Якщо потрібно отримати м'яку, то зріз роблять овальним, якщо жорстку - незграбним.

Поплін:


Натуральна матерія, що характеризується високою густиною. Її лицьова поверхня покрита дрібним рубчиком. Причина в тому, що нитки основи виконані більш щільного матеріалу. Поплін із шовку – це відмінне рішення для пошиття ошатних суконь.

Сукно:


Матерія із високою щільністю. Її отримують в ході валяння, внаслідок чого досягається така висока щільність. Застосовують у процесі пошиття різного верхнього одягу.

Тафта:


Цей матеріал повинен бути знайомий тим, хто красувався на якомусь заході в гарній бальній сукні. Добре виглядає шовкова фата. Саме з цією метою тафту і використовують. Цей матеріал тонкий, гладкий та шовковий.

Твід:


Матерія із вовни високої щільності. Її виготовлення ґрунтується на використанні товстої некрученої пряжі з додаванням різнокольорових волокон, мертвого волосся або непсу. Завдяки такому складу вдається надати тканині декоративності. Поверхня твіда може бути будь-яка. Це чудове рішення для тих, хто вирішив придбати пальто, костюм чи сукню на його основі.

Трикотаж:


В'язаний текстильний матеріал або готовий виріб з трикотажного полотна, а також цільов'язаний виріб, структура якого представляє з'єднані між собою петлі, на відміну від тканини: остання утворена взаємним переплетенням двох систем ниток (основи і качка), розташованих за двома взаємно перпендикулярними напрямками, тому словосполучення "трикотажна тканина" є неправильним. Для трикотажного полотна характерні розтяжність, еластичність та м'якість. При виробництві трикотажних полотен використовуються синтетичні, бавовняні, вовняні та шовкові волокна у чистому вигляді або у різних поєднаннях, у тому числі з додаванням еластану.

Фатін:


Це сітчаста матерія, в основі якої покладено капрон, поліестер та нейлон. Застосовують при пошитті спідниць та спідниць. Іноді застосовується виготовлення фати.

Фланель:


Матеріал має м'яку поверхню, з обох боків якої є насік. Для її отримання використовують бавовну, шерсть. Застосовують при пошитті пальто та костюмів.

Флізелін:


Клейове полотно, яке характеризується високою жорсткістю, пружністю, стійкістю до зносу та міцністю. У його складі є бавовна і нитки капрону. Задіяні при прокладанні в окремі деталі з метою надання жіночності.

Шовк:


Природна матерія, що передбачає наявність штучних та природних волокон. Для отримання штучних волокон застосовують колодій, розчинений у спирті з ефіром. Натуральні волокна видобувають із кокона тутового шовкопряда. Можливе застосування для пошиття парашутів.

Вовна:


Цей вид матерії можуть одержувати із пряжі таких тварин:

  • вівці;
  • кози;
  • кролика;
  • верблюда;
  • собаки.

На сьогоднішній день відсутні вироби з чистої вовни. У процесі отримання матерії до пряжі додають інші волокна для надання міцності та еластичності. Однією різновидом цієї матерії є камвольна шерсть. Її активно застосовують для виготовлення більярдного сукна, завдяки чому поверхня для гри стає рівною та гладкою. Часто використовують у виготовленні вітрильного матеріалу, але лише у поєднанні з іншими матеріалами.

Шифон:


Тонкий матеріал, в основі якого покладені волокна шовку та бавовни. Для шифону характерна напівпрозорість, тому його задіють при пошитті шарфів, блуз і літніх суконь.

Епонж:


Матерія, з головного боку якої є губчаста поверхня. Для її утворення нитки скручують у вузли, петлі. Розрізняють епонж шовковий, напівшовковий та бавовняний.